Jest wycena, są widoki!

Wpis bardzo na gorąco, bo wiem, że czekaliście na informacje.

Mamy wycenę książki/albumu! Tym razem okazała się bardziej przychylna, więc podchodzimy ostrożnie do tematu. Jeszcze euforii nie ma, ale cieszymy się, że są realne widoki. Na tą chwilę mogę Wam przybliżyć wszystkie informacje, które są niezwykle ważne. Dysponować będziemy tylko własnymi funduszami. Nie mam sponsora ani innej pomocy, ale mam WAS, więc to mi dodaję siły i wiary, że warto! Mimo wszystko trochę się boję, gdyż brakuje mi odwagi i wiary w wartość literacką własnego tekstu oraz boję się o jakość zdjęć. Książka byłaby drukowana własnym sumptem, bez reklam, sponsorowanych artykułów, itp. Nie będzie to praca o ścisłym charakterze zarobkowym, gdyż na pierwszej książce zarobić jest bardzo trudno. Zresztą nie o to tu chodzi. Mimo wszystko jest to dla nas bardzo duży wydatek. Kwota końcowa trochę mnie przeraża, ale staram się to ogarnąć i pytam Was o zdanie.

Po Świętach będziemy ubiegać się o przyznanie międzynarodowego numeru ISBN, który przydziela Biblioteka Narodowa. Numer ten pozwala nie tylko na identyfikację danej pozycji, ale stanowi pełną ochronę praw autorskich. To międzynarodowy standard, z którego korzysta spora część świata.

Podam Wam jeszcze techniczne parametry dla przyszłej książki

  • format: A5 (połowa kartki A4), planuję 160 stron. Spore wyzwanie!
  • gramatura papieru: 120 gram
  • okładka: miękka, pogrubiony karton
  • nakład: 350 – 400 sztuk. Dodruku nie planuję, gdyż płyty offsetowe utleniają się i magazynowanie jest bardzo kłopotliwe. Dlatego dodruk kosztuje tyle samo, co I wydanie.
  • druk: offset, pełen kolor

Album zostałby wydrukowany w profesjonalnej drukarni o bardzo przyjaznej mi nazwie ;-) Zawartość na podstawie wybranych tekstów z Bo Mimi blog i nie tylko. Będą wpisy i zdjęcia, które będą przygotowane tylko i wyłącznie do tej książki. Oczywiście słowo pisane przejdzie korektę tekstu, aby wyłapać wszystkie błędy, których być nie może. Planuję kilka różnych tematów, które są dla mnie ważne i pasjonujące. Nie chcę do końca opowiadać o wszystkim, gdyż chciałabym Was miło zaskoczyć.

Co jeszcze…

Książka zostanie wydrukowana na nie chlorowanych papierze ekologicznym. To było dla mnie priorytetowe i chyba najdroższe. Bo za naturę trzeba płacić ;-) Zależy mi bardzo na bardzo naturalnym wyglądzie książki.

Zdaję sobie sprawę, że proszę Was trochę na wyrost o zgłoszenie chęci kupna takiej pozycji, ale inaczej nie podejmę tego wyzwania. Mam nadzieję, że znacie mnie na tyle, że możecie mi zaufać. Jeżeli jednak ktoś z Was nie czuje, aby na dzień dzisiejszy rezerwować album, to proszę się wstrzymać aż książka będzie dostępna w sprzedaży. Bardzo proszę o przemyślane i realne oferty. Każda osoba, która pozostawi tu komentarz na namacalną szanse na zakup w pierwszej kolejności. Książka będzie dostępna tylko u mnie! Rezerwacja książki nie wiąże się z żadnymi opłatami wcześniejszymi.

Całym składem książki będziemy zajmować się sami. Pracy będzie bardzo dużo. Optymistyczny termin oddania do druku, to koniec lata 2012. Wszystko zależy od tego, jak będą postępować prace oraz próbne wydruki, które będą potrzebne, aby sprawdzić kolory zdjęć. Dobrze wiecie, że jestem mocno uczulona na tym punkcie.

Planowana cena to około 35 zł. Cena może lekko ulec zmianie w końcowym rachunku, gdyż mogą dojść dodatkowe koszty, których na starcie nie znam.

I co Wy na to moi Mili?

Ja teraz muszę trochę ochłonąć i wracam do pracy, ale w mojej głowie multum myśli…

Dodano 22 sierpnia

Moi Drodzy,
są przypuszczenia, że cały nakład jest już ZAREZERWOWANY!
Mamy 500 komentarzy – rezerwacji. Po odjęciu moich odpowiedzi wychodzi już ponad stan. Do tej pory wszystkie deklaracje są bardzo sumiennie. Jeżeli coś zostanie to oczywiście damy Wam znać. Będzie można to podliczyć, gdy wyślemy połowę nakładu.
Będziemy w kontakcie!
Pozdrawiam ciepło i dziękuję za taki ogromny odzew.

Podobne wpisy:

Tagi: ,

Komentarze (502)

  1. magdoola’s avatar

    Przenoszę się zatem z zamówieniem pod ten post. Mam nadzieję Mimi, że jeszcze jest szansa na Waszą książkę. pozdrawiam

· 1 · ... · 9 · 10 · 11

Komentarze wyłączone.